10 نوع گیاه دارویی برای لاغری

ساخت وبلاگ
چکیده : تاثیر گیاهان دارویی برای لاغری در کاهش اشتها این گیاهان دارویی برای لاغری در کاهش اشتها، سرکو... با عنوان : 10 نوع گیاه دارویی برای لاغری بخوانید :

تاثیر گیاهان دارویی برای لاغری در کاهش اشتها

گیاهان دارویی برای لاغری

این گیاهان دارویی برای لاغری در کاهش اشتها، سرکوب اشتها ، کاهش چربی و سم‌زدایی تاثیر بسزایی دارند.

۱. گوارانا (Guarana)

وقتی صحبت از گیاهان دارویی برای لاغری به میان می‌آید، گوارانا از آمریکای جنوبی، گل سر سبد خواهد بود و البته دلایل خوبی هم برای عنوان دارد!

تاثیر گوارانا در لاغری، به دلیل دارا بودن کافئین زیاد (در حدود ۴٫۵ ٪ در مقایسه با دانه‌ی قهوه که حاوی ۲٪ کافئین هستند) که سوخت و ساز بدن را فعال کرده و در نتیجه باعث چربی‌سوزی می‌شود به رسمیت شناخته و اثربخشی آن در کاهش وزن در چندین مطالعه ثابت شده است. البته مراقب باشید که بیش از حد مصرف نکنید.

۲. یربا مَته (Yerba mate)

این محرک حاوی کافئین، از آمریکای لاتین می‌آید و در آنجا، به ویژه به علت انرژی‌زا بودن، عمدتا به عنوان دمنوش برای لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یربا مته به دلیل خواص گلیکوژنولیتیک و لیپولیتیک خود که به ترتیب باعث کاهش گلیکوژن و لیپید می‌شود، در رژیم غذایی کاهش وزن جای بخصوصی دارد.

۳. مدوسوئیت (Meadowsweet)

این گل کوچک بومی مراتع سبز اروپایی، مدت‌ها به عنوان گیاه دارویی مورد استفاده قرار می گرفته، اما به ویژه در رژیم لاغری بسیار مفید است. خاصیت سم‌زدایی این گیاه، به از بین رفتن سموم، سلولیت و چربی در بافت‌ها کمک می‌کند.

۴. کنجاک (Konjac)

این گیاه پادشاه سرکوب‌کننده‌ی اشتها، از ریشه Amorphophallus konjac استخراج شده و برای قرن‌ها در آسیا پرورش داده و مصرف می‌شده است. پودر کنجاک می‌تواند تا ۱۰۰ برابر حجم خود آب جذب کند. ترجیحا ۳۰ دقیقه قبل از غذا فقط ۱ گرم مصرف کنید، تا اثرات شگفت‌انگیز آن را خودتان به چشم ببینید.

۵. چای سبز

چای سبز از دمنوش های گیاهی حاوی تِئین بوده که مانند کافئین یک ماده فعال‌کننده است و منجر به لیپولیسیز یا همان چربی‌سوزی می‌شود. چای سبز همچنین حاوی پلی‌فِنول (به ویژه کاتِچین) است که جذب چربی را محدود می‌کند.

ادامه مطلب در منبع : 10 نوع گیاه دارویی برای لاغری

دمنوش هاي گياهی | گياهان دارويي براي لاغری | دمنوش برای لاغری...
ما را در سایت دمنوش هاي گياهی | گياهان دارويي براي لاغری | دمنوش برای لاغری دنبال می کنید

نویسنده : mehdi بازدید : 13 تاريخ : يکشنبه 30 ارديبهشت 1397 ساعت: 20:08